2015 – Vinobraní na Grébovce 2015 doprovázejí atraktivní soutěže. Jedna z nich právě startuje

Ve znamení tradic vinohradnictví se bude odehrávat letošní Vinobraní na Grébovce, které v tomto půvabném pražském parku pořádá už podeváté městská část Praha 2. Malou ochutnávku programu, a především letošního burčáku, připravuje radnice už na pátek 25. září na náměstí Míru. To hlavní se tradičně odehraje v Grébovce, v sobotu 26. září. Již nyní ale v duchu vinohradnických tradic startuje soutěž „Tour de víno Praha 2“. Oficiálně byla zahájena v pátek 7. srpna, vyvrcholí při oslavách sklizně vinné révy v Grébovce.

Pozvání k účasti v soutěži „Tour de víno Praha 2“ přijalo deset vináren a vinoték na území Prahy 2. Do každé z nich by měli zavítat soutěžící, pokud chtějí posléze v Grébovce získat sladkou odměnu – burčák zdarma a bez fronty.

A co pro to udělat? Stačí během necelých dvou měsíců, zbývajících do vinobraní, navštívit všech deset vináren a vinoték, uvedených na hrací kartě – ta je k dispozici přímo ve vinárnách a ke stažení na www.vinobraninagrebovce.cz. V každé z nich si soutěžící musí objednat nejméně 4 dcl vína a za to dostane razítko a unikátní placku s logem letošního vinobraní.

„Rádi bychom upozornili na blížící se Vinobraní na Grébovce trochu jiným způsobem, než je obvyklé. Odměna pro soutěžící je sice jen symbolická, ale věřím, že mnozí se zúčastní právě pro potěšení ze hry a možnost poznat lépe své sousedy. A také rádi podpoříme místní podnikatele, jimž se naše městská část snaží vytvářet co nejlepší podmínky k existenci,“ uvádí starostka Jana Černochová.

Placky s hroznem vinné révy se tak stávají letošním „talismanem“ Vinobraní na Grébovce. To sice zvláštní reklamu nepotřebuje – tradičně ho navštěvuje kolem 20 tisíc lidí, ale originálních nápadů není nikdy dost. Jako každý rok se chystá atraktivní program pro malé i velké. Letos bude jistě velkým lákadlem sobotní večerní koncert Radima Hladíka a jeho skupiny Blue Effect na hlavním pódiu v Grébovce