Vinobraní na Grébovce aneb Ty naše Vinohrady pražské

 

Tradice vinohradnictví jsou mottem devátého ročníku Vinobraní na Grébovce, které městská část Praha 2 pořádá ve dnech 25.–26. září 2015. Hlavní program slavností sklizně vinné révy se již od roku 2007 odehrává v  prostředí jednoho z nejkrásnějších parků na území metropole. Pověsti nejoblíbenějšího pražského vinobraní dostálo to naše i vloni, kdy branami Grébovky prošlo na 30 tisíc lidí, vypilo se tu téměř 22 tisíc litrů burčáku a pobavily se všechny generace návštěvníků.

Také na letošní rok je připraven atraktivní program pro malé i velké, a to jak v pátek na náměstí Míru, tak v sobotu v Grébovce – tam mj. večer vystoupí bluesrocková legenda Radim Hladík, čestný občan Prahy 2.

Fotografická soutěž – vyhlášení

Vzhledem k zaměření letošního vinobraní vyhlašujeme nyní v  duchu dávných tradic soutěž historických fotografií, spojených s životem v Praze 2 za starých časů. Zúčastnit se může každý, kdo nám pošle fotografie zachycující tehdejší život na Vinohradech, Novém Městě, v Podskalí či v Nuslích. Uvítáme především staré snímky kaváren (dnes již patrně neexistujících), vináren a historických vinic. Můžete je posílat na adresu redakce@praha2.cz, případně doručit osobně do redakce a my je oskenujeme (nám. Míru 20, vchod z Jugoslávské ulice).

Při hlavním programu Vinobraní na Grébovce budou vyhlášeni tři výherci – majitelé nejzajímavějších fotografií. Za odměnu získají pobyt v hotelu Galant v Mikulově a dárkový balíček. Zúčastnit se může každý, stačí zapátrat v rodinném archivu.

Tour de víno Praha2 – výzva

Další novinkou Vinobraní na Grébovce 2015 je putování po vinárnách a vinotékách „Tour de víno Praha 2“. Obyvatelé budou moci prostřednictvím této soutěže, jejíž pravidla upřesníme v příštím čísle, sami zmapovat podniky, nabízející víno na území městské části, a porovnat kvalitu. Za obdržené „placky“ pak získají při vinobraní odměnu.

Rádi bychom touto cestou oslovili vinárny a vinotéky vPraze2, které se chtějí zapojit do soutěže, aby svůj zájem potvrdily na e-mailu produkční agentury nova-Art s.r.o. radka.fronkova@novaart.cz. Pokud tak učiní, obdrží informační dopis s popisem celé doprovodné akce vinobraní.