2015 – Za víno razítko a placku. Putování po vinárnách na Praze 2 lidi baví

Vinárny v Praze 2 se zapojily se do kampaně Tour de víno. Hostům, kteří si objednají alespoň 4 decilitry vína, rozdávají za odměnu kovovou „placku“ a razítko na soutěžní kartu. Účelem je propagovat blížící se Vinobraní na Grébovce. Vinařská „tour“ začala před dvěma týdny, majitelé vináren jsou zatím s výsledkem spokojeni.

Zavítáte-li do některé z jedenácti vináren na Praze 2, které se do kampaně zapojily, čeká vás překvapení. Na stolcích či u obsluhy najdete kromě vinného lístku také štos soutěžních karet. „Je to jednoduché. Objednáte si alespoň čtyři deci vína a symbolická výhra je vaše. Pro koho jsou čtyři deci příliš, ten by měl dorazit v páru a rozdělit se,“ vysvětluje s úsměvem obsluha Nevinného suterénu, jedné ze zúčastněných vináren. Kromě placky dostane host také razítko konkrétní vinárny na soutěžní kartu.

Pravidla soutěže jsou přitom jednoduchá. Když se vám podaří získat razítka od všech jedenácti vináren, dostanete při Vinobraní na Grébovce téměř půllitr burčáku zdarma a bez front. „Rádi bychom upozornili na blížící se Vinobraní na Grébovce trochu jiným způsobem, než je obvyklé. Burčáková odměna pro soutěžící je spíše symbolická, ale soutěžící dostanou samozřejmě i dárek od městské části. A věřím, že mnozí se zúčastní právě pro potěšení ze hry a možnost poznat lépe své sousedy. Také rádi podpoříme místní podnikatele, jimž se naše městská část snaží vytvářet co nejlepší podmínky,“ uvádí starostka Jana Černochová.

Podle samotných vináren se kampaň ujala dobře, nápad slaví úspěch především na sociálních sítích, přes které je promována nejvíce. Kolik se v podnicích na Praze 2 celkem rozdá razítek a placek, zatím není jasné. Vyhodnocením kampaně je v plánu až po konci Vinobraní, které se bude konat 25. září na náměstí Míru a 26. září velkým programem v Grébovce, neboli Havlíčkových sadech. Radnice očekává opět účast více než 20 tisíc návštěvníků, kteří zde tradičně vypijí přes 22 tisíc litrů vína a burčáku z celé země. Jako každý rok se chystá atraktivní program pro malé i velké. Letos bude velkým lákadlem sobotní večerní koncert Radima Hladíka a jeho skupiny Blue Effect na hlavním pódiu v Grébovce.